Germicidní dezinfekční UVC mini, 3,8W/3M2 USB,NEO

Kód: 42536
417 Kč 345 Kč bez DPH
externí sklad
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Germicidní dezinfekční UVC mini, 3,8W/3M2 USB,NEO

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dezinfikujte kdykoliv potřebujete pomocí tohoto kapesního UV-C svítidla za několik málo vteřin veškeré povrchy a předměty denní potřeby bez použití chemických látek, které mohou mít v některých případech nepříznivý vliv na lidský organismus.

-bezdrátová, nabíjecí, přenosná, stolní lampa pro dezinfekci interíéru auta, skříní, laptopů a atd...
-dezinfikuje přímo vlivem UVC záření, nepřímo pomocí plynu O3 (ozon)
-velmi bezpečný a vysoce účinný způsob dezinfekce
-je až 3000x rychlejší než dezinfekce chlórem a 25x efektivnější než kyselina chloritá
-likviduje viry, plísně, bakterie, houby a roztoče poškozením jejich DNA struktury.
-nezatěžuje životní prostředí a odpadové hospodářství chemickými přípravky
-dezinfikovaná plocha: až 3m2
- vlnová délka 253,7nm
-doporučený interval pro dezinfekci: 1 - 3x týdně
-materiál: křemíková trubice + ABS plast
-příkon: 3,8W
-barva: bílá
- USB výstup pro nabíjecí kabel
- pracovní čas 30min

Funkce:

Germicidní lampy s přímým zářením se používají tam, kde je možné zajistit, aby nebyli při dezinfekci přítomni lidé. Dezinfekce těmito svítidly je nejúčinnější, protože dochází ke sterilizaci mikroorganismů jak na povrchu předmětů, tak i ve vzduchu a kapalinách. Tato germicidní lampa slouží k přímé a nepřímé dezinfekci prostor. Přímá dezinfekce se týká plynů, kapalin a předmětů, které jsou vystaveny přímému efektivnímu ultrafialovému záření typu C. Tyto plyny, kapaliny nebo předměty musejí být přímo vystaveny záření typu UVC. Efektivním zářením se myslí intenzita záření UVC, která postačuje k deaktivaci virů, plísní, bakterií nebo hub. Nepřímá dezinfekce se provádí plynem O3 (ozón), který vzniká působením UVC záření. Tento plyn se dostává do všech částí místnosti (i za překážky) a dezinfikuje.

!!! DODRŽUJTE BEZPEČNOSTNÍ POKYNY !!!

Po zapnutí sterilizační lampy se v dezinfikovaném prostředí nesmí vyskytovat lidé ani zvířata, UVC záření poškozuje též rostliny, doporučujeme předem odnést.

Záření UVC je škodlivé i v malých dávkách a může mít určitý negativní účinek na lidský organismus, zvířata nebo rostliny. Rozhodující je intenzita a doba působení. Nedívejte se přímo do rozsvícené UVC lampy. I malá dávka UVC záření může při delším ozáření oka vyvolat zánět spojivek, případně tzv. chorobu svářečů (ophthalmia fotoelectrica). Při vyšších dávkách může UVC záření těžce poškodit zrak. Pokožka i oči dětí jsou zvlášť citlivé na účinky UVC záření. Děti nesmí být vůbec vystaveny přímému ozáření. Přípustné je pouze odražené záření od vzdálenějších stěn nebo stropů a to po co nejkratší dobu. V místnosti by mělo být sucho a teplota mezi 20° - 40°C. UVC záření může poškozovat různé malby, obrazy a dekorace. Ozón má specifický intenzivní zápach. V souvislosti s bezpečností je třeba si uvědomit, že ozón je nebezpečný jako plyn, kdy již při nižších koncentracích dochází k iritaci dýchacích cest. Lidský nos je velice citlivý na přítomnost ozónu ve vzduchu a je schopen rozeznat již velmi nízké koncentrace. Z tohoto důvodu provádějte dezinfekci germicidní lampou pouze bez přítomnosti lidí a zvířat. Při teplotě 20 °C, tlaku 1013,25 hPa je poločas rozpadu ozónu 45 minut. Při teplotě 30 °C a stejném tlaku je poločas rozpadu jen 20 minut. S přihlédnutím na tyto skutečnosti pak volte dobu, po které se do dezinfikovaných prostor vrátíte k normální činnosti. Ideální doporučená doba pro návrat po intenzivní dezinfekci je cca 2 hod.

NÁVOD V BALENÍ.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvlhčovače, čističky vzduchu, generátory ozónu
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz