Nabíječka baterií Victron Energy Skylla-IP65 24/35(3)120-240V

Kód: 4871
22 968 Kč 18 982 Kč bez DPH 22 968 Kč / 1 ks
Na dotaz

Výkonná, voděodolná a inteligentní nabíječka baterií se 7stupňovým algoritmem adaptivního nabíjení, s vyhrazeným nabíjecím algoritmem pro lithium-iontové baterie

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skylla-IP65 (3): tři aktivní proudové výstupy pro nabíjení 3 akumulátorů
The Skylla-IP65 (3) má 3 izolované výstupy. Všechny výstupy mohou dodávat maximální jmenovitý výstupní proud.
 
Ochrana IP65
Ocelové pouzdro pokryté epoxidovým práškem a odolné proti stříkající vodě. Odolává i v nepříznivých podmínkách: vysoká teplota, vlhkost a slaný vzduch.
Obvodové desky jsou chráněny akrylovým povrchem pro dosažení maximální odolnosti vůči korozi.
Teplotní senzory zajišťují, že komponenty pod napětím vždy fungují se specifikovanými omezeními, je-li třeba, prostřednictvím automatického snížení výstupního proudu za extrémních podmínek prostředí.
 
Displej LCD
Pro monitorování stavu a snadné přizpůsobení algoritmu nabíjení konkrétní baterii a podmínkám jejího použití.
 
Rozhraní sběrnice CAN (NMEA2000)
Pro připojení k síti sběrnice CAN, ovládacímu panelu Skylla-i nebo digitálnímu zařízení GX.
 
Synchronizovaný paralelní provoz
Několik nabíječek může být připojeno paralelně a synchronizováno pomocí rozhraní sběrnice CAN. Toho lze dosáhnout jednoduchým propojením nabíječek kabely RJ45 UTP.
 
Správné množství energie pro olověné baterie: proměnlivá doba absorpce
Když je baterie vybita jen slabě, je doba absorpce krátká, aby bylo zabráněno přebití baterie. Po silném vybití je doba absorpce automaticky zvýšena, aby bylo zajištěno úplné dobití baterie.
 
Prevence poškození z důvodu přílišného plynování: režim BatterySafe
Pokud by byl pro rychlé nabití baterie vybrán vysoký nabíjecí proud v kombinaci s vysokým absorpčním napětím, zařízení Skylla-IP65 zabrání poškození v důsledku přílišného plynování tím, že se automaticky sníží rychlost zvýšení napětí po dosažení napětí plynování.
 
Méně údržby a pomalejší stárnutí, když akumulátor nepoužíváte: režim skladování
Režim skladování se nastaví, kdykoli se baterie nevybíjela v průběhu 24 hodin. V režimu skladování je udržovací napětí sníženo na 2,2V/článek (26,4V na 24V baterii) s cílem minimalizace vření a koroze kladně nabitých desek. Jednou za týden je napětí znovu zvýšeno na absorpční hladinu k „osvěžení“ baterie. Tato funkce zabraňuje stratifikaci elektrolytu a sulfataci, což je hlavní příčina časného selhání akumulátoru.
 
Pro prodloužení životnosti baterie: kompenzace teploty
Každé zařízení Skylla-IP65 je vybaveno snímačem teploty baterie. Po zapojení se nabíjecí napětí při zvýšení teploty baterie automaticky sníží. Tato funkce se doporučuje zejména pro utěsněné olovnaté baterie a/nebo když se očekávají důležité fluktuace teploty baterie.
 
Senzor napětí baterie
Pro kompenzaci ztrát napětí způsobených odporem kabelu zařízení Skylla-IP65 je vybaveno funkcí měření napětí, takže baterie vždy obdrží správné napájecí napětí.
 
Použití jako zdroj energie
Díky vynikajícímu řídícímu obvodu může být nabíječka Skylla-IP65 použita jako napájecí zdroj s dokonale stabilizovaným výstupním napětím, pokud nejsou k dispozici baterie nebo velké vyrovnávací kondenzátory.
 
Příprava pro Li-Ion (LiFePO4)
Jednoduché ovládání zapnutí a vypnutí nabíječky lze realizovat připojením relé nebo výstupu otevřeného kolektoru optočlenů z Li-Ion BMS k portu dálkového ovládání nabíječky. Alternativně lze dosáhnout úplné regulace napětí a proudu připojením na sběrnici CAN.
 
Více informací naleznete v online manuálu zde
Soubory ke stažení
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabíječky Skylla IP65
Záruka: 5 let
Hmotnost: 6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz