Solární regulátor MPPT Lumiax 4010, 12-24V/40A
Kód: 42788
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
externí sklad
Můžeme doručit do:
Detailní informace
Detailní popis produktu
Regulátor MPPT pomocí vnitřního měniče upravuje V-A charakteristiku zdroje proudu-solárního panelu tak, aby byla optimální pro nabíjení baterie. Dokáže tedy využít energii ze solárních panelů daleko lépe než regulátor PWM, který reguluje nabíjení pouze pulsním omezením přímého propojení solárního panelu a baterie, kdy šířka pulsu je úměrná stavu nabíjené baterie. Jinak řečeno, regulátor MPPT dokáže z vyššího napětí a nižšího proudu zdroje generovat ideální napětí a proud pro nabíjení baterie. Např z 30V a 5A vygeneruje cca 15V a 10A. Účinnost konverze V-A charakteristiky bývá nad 95%, ztráty jsou tedy minimální a regulátory se zpravidla dají přizpůsobit různým druhům baterií tak, aby bylo nabíjení co nejoptimálnější.
**Specifikace:**
Systémové napětí 12-24V , použitelné baterie: Pb AGM, Pb AGM GEL, Pb liquid, LiFePO4
Max. výkon FV panelů: 520W (1040W-24V) pro maximální využití regulátoru. Při použití výkonnějších panelu nebude plný výkon využitý, avšak funkce fegulátoru zůstanezachována bez poškození.
Max. napětí FV panelu: 100V (-20°C), 90V(+25°C)
Max. nabíjecí proud: 40A
Max.proud zátěže: 30A
Vlastní spotřeba: <8mA(12V),<12mA(24V)
4 stupňové nabíjení Pb baterie (CC, CV - boost, CV - float, CV-equalize)
CC = nabíjení plným výkonem FV panelů do nastavené hodnoty konce nabíjení (CV-boost)
CV-boost = nabíjení po dobu 1-2hod po dosažení svorkového napětí 14-15V (nastavitelné)
CV-float = nabíjení udržovacím napětím 13,5-13,8V (nastavitelné)
Volba typu baterie: S tekutým dielektrikem, AGM, AGM GEL, LiFePO4
LCD displej pro nastavení a sledování provozních parametrů
Teplotní kompenzace: -4,17mV/K na buňku při nabíjení boost+equal
-3,33mV/K na buňku při nabíjení float (udržovací)
Krytí IP32
RS485 interface
Provozní teplota: -25°C~55°C
Rozměry: 189x255x69mm/1,8kg